“Homeopathie?! Nee hoor, dat is niks voor mij. Dat werkt toch niet.” Dit was 20 jaar geleden de reactie van Bettie op een vraag over homeopathie. Inmiddels staat ze voor de klas bij de Academie voor Klassieke Homeopathie in Zwolle en heeft ze daarnaast ruim dertien jaar een eigen praktijk in Badhoevedorp.
Veranderde kijk
“Een gecompliceerde zwangerschap waarbij ik tijdelijk in een rolstoel terechtkwam, gevolgd door een burn-out, maakten dat ik voor herstel op zoek ging naar aanvullende mogelijkheden op de reguliere zorg. Ik had een verantwoordelijke baan in de zakelijke dienstverlening en wilde zo snel mogelijk weer aan het werk. Na meerdere omwegen kwam ik in aanraking met homeopathie.”
Dat bleek een game changer. “Mijn eerdere scepsis verdween als sneeuw voor de zon. Ik besloot mijn carrière aan de wilgen te hangen en ben de opleiding tot klassiek homeopaat begonnen. Een besluit waar ik nog geen seconde spijt van heb gehad.”
Helen
“Voor mij is homeopaat een beroep waarbij je daadwerkelijk het verschil kunt maken. Homeopathie kijkt naar de mens in zijn totaliteit en helpt helen op een diep niveau. Met een passend middel help je mensen om adequaat te reageren op ziekmakende oorzaken. Ik vind het een eer om mijn opgedane kennis en ervaring over te mogen brengen aan de studenten van de Academie voor Klassieke Homeopathie.”
Lesgeven
“Lesgeven in de homeopathievakken is voor mij een feestje. De studenten zijn van alle leeftijden en komen uit alle windstreken. Stuk voor stuk zijn ze zeer gemotiveerd en leergierig om dit beroep zich eigen te maken. En wat is er mooier dan een beroep waarbij je daadwerkelijk kunt helpen helen?”
- Academie voor klassieke Homeopathie
- AVKH