Wat kun je winnen?
We geven een plek weg voor de 2-daagse cursus ‘Eerste Hulp met Homeopathie’ van de Academie voor Klassieke Homeopathie (AVKH), ter waarde van €99,-.
Wanneer? De cursus vindt plaats op twee zaterdagen: 7 maart en 28 maart 2026 in Zwolle.
Wat? Een complete introductie in de wereld van homeopathie, gericht op acute situaties.
Wat leer je tijdens deze cursus?
In twee dagen word je meegenomen in de filosofie en praktijk van de klassieke homeopathie. De focus ligt volledig op de toepassing bij veelvoorkomende, niet-levensbedreigende situaties. Verwacht geen droge theorie, maar een praktische aanpak met voorbeelden uit het echte leven.
Je leert onder andere:
- De basis én de grenzen: Je ontdekt de basisprincipes van homeopathie, maar leert vooral ook hoe je 'pluis' van 'niet pluis' onderscheidt. Wanneer kun je met een gerust hart zelf iets doen en wanneer is het absoluut noodzakelijk om direct een arts te bellen?
- Van sportblessure tot verkoudheid: De cursus richt zich op alledaagse acute klachten, zoals ongevallen (vallen, kneuzingen), brandwonden, insectenbeten, tandheelkundige ingrepen en eenvoudige infecties zoals griep en verkoudheid.
- De bekendste middelen herkennen: Je maakt kennis met de belangrijkste homeopathische EHBO-middelen, zoals het bekende Arnica montana (valkruid) bij vallen en stoten, en leert hoe je het juiste middel kiest en toepast.
- Praktische toepassing: Aan de hand van concrete voorbeelden, zoals een kind dat zijn duim tussen de deur krijgt of iemand die door zijn enkel gaat, leer je direct hoe je de theorie in de praktijk brengt.
Voor wie is deze cursus ideaal?
Deze cursus is vooral geschikt voor mensen die zonder voorkennis op een veilige en begeleide manier kennis willen maken met homeopathie. Denk bijvoorbeeld aan:
- Ouders van jonge kinderen: Voor de onvermijdelijke valpartijen, schrammen, builen en kinderziektes.
- Sporters: Bij veelvoorkomende ongemakken zoals een verstuikte enkel of een spierverrekking.
- Iedereen die nieuwsgierig is: Als je gewoon wilt begrijpen hoe homeopathie in de praktijk wordt toegepast bij huis-, tuin- en keukenongelukjes.
Disclaimer van de redactie:
Homeopathie wordt binnen de wetenschap gezien als een complementaire (aanvullende) benadering. Deze cursus is bedoeld als kennismaking en is geen vervanging voor regulier medisch advies of behandeling. Raadpleeg bij serieuze of aanhoudende klachten altijd een arts.
Ja, ik wil winnen!
Ben jij beschikbaar op zaterdag 7 en 28 maart en wil jij je verdiepen in de basis van homeopathie? Vul dan snel onderstaand formulier in en wie weet zit jij straks in de cursusbanken.
Meer informatie over deze cursus? Kijk op: AVKH.nl
Voorwaarden: meedoen kan tot 9 februari 2026. De winnaar ontvangt persoonlijk bericht. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd en de prijs is niet inwisselbaar voor geld of voor andere goederen of diensten. Mocht GezondNu niet binnen twee weken na berichtgeving antwoord ontvangen van de winnaar, dan vervalt de prijs.
Om het eerlijk te houden: dubbele inschrijvingen worden automatisch verwijderd uit de lijst.
- AVKH
- Canva